شما اینجا هستید

مقدمه

پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در book_prev() (خط 775 در /home/molavy/public_html/modules/book/book.module).

امروزه تصاویر و ویدیو ها همه جا هستند. در سایت های اشتراک تصاویر و شبکه های اجتماعی میلیون ها از آن یافت می شود. موتور های جستجوی تصویر برای هر رشته ای که جستجو می شود تصاویر مرتبط را نشان می دهند. دیگر تمام تلفن ها و کامپیوتر ها همراه با یک دوربین داخلی عرضه می شوند. خیلی عجیب نیست که افرادی را ببنیم که روی دستگاه های خود چند گیگ تصویر و ویدیو داشته باشند.

نوشتن برنامه و طراحی الگوریتم هایی که بفهمند این تصاویر چیست در حوزه بینایی ماشین است. بینایی ماشین اساس برنامه هایی مانند جستجوی تصاویر، حرکت ربات ها، تحلیل تصاویر پزشکی، مدیریت تصاویر و بسیاری دیگر برنامه هایی از این دست است.

ایده پشت این کتاب این است که یک نقطه آسان برای ورود به دنیای بینایی ماشین ایجاد کند. این کار با فهم کافی از تئوری ها و الگوریتم های بینایی ماشین میسر است. این شناخت مبنایی برای کار در این حوزه به دانش آموزان، محققان و علاقه مندان می دهد. زبان برنامه نویسی پایتون که در این کتاب ما با آن کار می کنیم، افزونه های رایگان و قدرتمندی برای کار روی تصاویر، محاسبات رایانه ای و داده کاوی دارد.

چه چیز هایی را از قبل باید بدانید

تجربه اولیه ای از برنامه نویسی. باید بدانید که چطور از یک ویرایشگر استفاده کنید و کد ها را اجرا کنید.چطور کد ها را ساختار بدهید و نوع های داده اولیه را بدانید. آشنایی با زبان های اسکریپتی دیگر مانند Ruby و Matlab می تواند کمک کننده باشد.

ریاضیات مقدماتی. برای استفاده کامل از مثال ها دانستن درباره ماتریس ها، بردار ها، ضرب ماتریس ها و فرمول های استاندارد ریاضی مانند مشتق ها و شیب و گرادیان ها می تواند کمک کننده باشد.مثال های که ریاضیات پیشرفته تری دارند می توانند به آسانی نادید گرفته شوند و از آنها رد شد.

چه چیز هایی یاد می گیرید

برنامه نویسی کاربردی روی تصاویر با استفاده از پایتون

تکنیک های بینایی ماشین که در پشت بسیاری از برنامه ها در دنیای واقعی استفاده می شوند.

بسیاری از الگوریتم های پایه و اینکه چگونه آنها را به کار گیریم و پیاده کنیم.

مثال های این کتاب به شما این موارد را نشان می دهند:

شناسایی شی، بازیابی تصاویر بر پایه محتوا، جستجوی تصاویر، شناسایی کاراکتر نوری، دنبال کردن نور، ردیابی، باز سازی سه بعدی، تصاویر استریو، واقعیت افزوده، تشخیص موقعیت، ساخت تصاویر پانوراما، بخش بندی تصویر، حذف نویز، دسته بندی تصاویر و بسیاری موارد دیگر

 

دیدگاه جدیدی بگذارید